Strona główna » Zarchiwizowane » św. Teresa z Avila a wybory

św. Teresa z Avila a wybory

Wybory uzupełniające, które odbędą się 30 listopada 2014 r. na burmistrza Prudnika postawiły katolika w trudnej sytuacji.

Kandydat nr 1  reprezentuje partię, która odpowiada za rozgrabianie Polski w ostatnich latach, wprowadzanie antyrodzinnego i antymoralnego ustawodawstwa typu gender, długą listę afer, zadłużenie kraju na całe pokolenia, podniesienie wieku emerytalnego, zabijania dzieci nienarodzonych, manipulacje przy ostatnich wyborach. Warto zauważyć, że manipulacje i niejasności nie ominęły również Prudnika (poniżej ciekawe zdjęcia).

różnica protokołów w Prudniku
źródło: zdjęcie z wywieszonego protokołu i wycinek protokół ze strony bip.prudnik.pl/4380/1640/wyniki-wyborow-do-rady-miejskiej-w-prudniku.html

 

Kandydat nr 2 jest osobą, który posiada właściwą postawę patrioty i prawicowca, a doskonale charakteryzują go słowa jego hasła wyborczego “tylko dobro”. Znalazł się na liście certyfikowanych Kandydatów Przyjazdnych Rodzinie, którzy biorą udział w II turze wyborów na burmistrzów w wyborach samorządowych 2014 (patrz pozycja 28 listy) opublikowanej przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Wygląda na to, że sprawa jest jasna, a poparcie lokalnej społeczności dla kandydata 2 pewne, jednak w proces decyzyjny podejmowany przy urnie wyborczej wkrada się pewien moralny niepokój związany z rodzinną przeszłością kandydata 2.
Jak jako katolik mogę oddać głos na osobę, która co prawda jest dobra i mądra jednak żyje w drugim związku w oddaleniu od prawowietej żony i dzieci?

Tu z pomocą przychodzi nam dokotr Kościoła Św. Teresa z Avila. W odpowiedzi na dylemat do jakiego spowiednika należy się udać, mądrego czy pobożnego powiadała, że wybrałaby mądrego. Pobożność nie zastępuje kompetencji. Oczywiście idealnie jest gdy obie cechy występują w jednej osobie, jednak gdy mamy dylemat i problem należy wybrać osobę mądrą i kompetentną.

Przekładając tę prawdę na płaszczyznę wyborów burmistrza Prudnika lepiej wybrać osobę mądrą, kompetentną i zaangażowaną w zmiany, niż kandydata bez znanej nam skazy moralnej, jednak konserwującego układ niszczący nie tylko Prudnik, ale i cały kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!