Strona główna » piens.pl - Polska i Wiara ma sens » Rekolekcje z Jamsem Manjackalem 08 -11maja 2014r. Jedyne i w Polsce!

Rekolekcje z Jamsem Manjackalem 08 -11maja 2014r. Jedyne i w Polsce!

Jedyne rekolekcje w Polsce ! Warszawa 08 – 11 maja 2014r. Jedyne i pierwsze po przerwie spowodowanej chorobą, o. James osobiście zaproponował, a wręcz nalegał, aby pierwsze Rekolekcje po chorobie odbyły się w Polsce. Pragnie on w ten sposób szczególnie podziękować nam Polakom za wsparcie modlitewne i finansowe, którego doświadczył. Oficjalne wiadomości nt. rekolekcji są już na stronie internetowej ojca Jamesa: http://www.jmanjackal.net/pol/pol.htm oraz organizatorów www.parafiamiedzeszyn.pl

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem – jednym z największych współczesnych charyzmatyków katolickich, są wydarzeniem zawsze gromadzącym rzesze ludzi chcących pogłębić swoją wiarę, uporządkować swoje życie i doświadczyć bliskiej obecności Boga przez Chrystusa i Ducha Świętego. Podczas tego niezwykłego spotkania mają miejsce liczne uzdrowienia zarówno fizyczne, jak i duchowe. Rekolekcje składają się z części modlitewnych, których kulminacją są codzienne msze św. oraz konferencji, podczas których głoszona jest nauka w oparciu o Pismo św. i zasady wypływające z nauczania Kościoła.
We wrześniu 2012 roku gościliśmy o. Jamesa, który prowadził Rekolekcje zorganizowane przez naszą parafię. W tym niezwykłym spotkaniu udział wzięło ponad 1300 osób z Polski i z zagranicy. Z powodu bardzo dużej ilości osób zainteresowanych Rekolekcjami planujemy ponownie zaprosić o. Jamesa, aby umożliwić udział w Rekolekcjach większej liczbie osób.

                    WARSZAWA  8 – 11 maja 2014 r.
Ojciec James Manjackal


Miejsce Rekolekcji:

Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska
ul. Marsa 56c
WarszawaOtrzymawszy zgodę Władzy Diecezjalnej na zorganizowanie Rekolekcji Nowej Ewangelizacji głoszonych przez o. Jamesa Manjackala (MSFS) serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym, jedynym w 2014 roku w Polsce, spotkaniu.
O. James powraca do głoszenia Rekolekcji po długotrwałej chorobie naznaczonej bólem i cierpieniem. Wolą o. Jamesa było, aby pierwsze Rekolekcje po ponad rocznej przerwie, odbyły
się właśnie w Polsce.


         Zapraszamy zatem na Rekolekcje, których myślą przewodnią jest    fragment Apokalipsy św. Jana: 
„Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21,5)

Weź udział w Rekolekcjach głoszonych z mocą i posłuchaj żywych świadectw wiary
Niech napełni Cię Duch Święty

Odnów swoje życie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

Ramowy program spotkania:

od 6.00 – rejestracja uczestników  (czwartek 8.05)

10.00 – rozpoczęcie Rekolekcji

konferencje o Jamesa (z przerwą)

ok. 13.00 – przerwa obiadowa

15.00 – modlitwy (w tym Koronka do Bożego Miłosierdzia)

konferencje o Jamesa (z przerwą)

ok. 17.30 – Eucharystia (z modlitwą o uzdrowienie/uwolnienie)

kolacja

zakończenie dnia rekolekcyjnego

Niedzielny program będzie krótszy. Koniec przewidziany jest ok. godz. 14.00

Tutaj znajdziesz świadectwa z poprzednich rekolekcji: http://www.jmanjackal.net/pol/swiadectwa.htm

     o. James Manjackal urodził się w 1946 roku w Południowych Indiach. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1973 w Kongregacji Misjonarzy Św. Franciszka Salezego (M.S.F.S.). W czasie pracy jako wykładowca w seminarium w Ettumanoor, Kerala, spotkał Jezusa dzięki modlitwie młodego człowieka, który wzbudził w nim siłę Ducha Świętego. Został uleczony fizycznie i duchowo i od tego momentu zaczął głosić charyzmatyczne rekolekcje na całym świecie. Ojciec James jest założycielem `Charis Marien Maids`- apostolskiej społeczności poświęconej Jezusowi w diecezji Vijayapuram, Kottayam, w Kerala. Przez 32 lata głoszenia Ewangelii musiał stawic czoła wielu przeciwnościom takim jak porwania przez innowierców, uwięzienie w krajach arabskich. Zawsze jednak pozostawał wiernym sługą Pana i Kościoła. Kilkanaście razy udzielał się w lokalnej i narodowej grupie Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. W jego dorobku zapisanych jest wiele podróży do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach, w trakcie których głosił rekolekcje, prowadził kongresy i odprawiał Msze Św. z modlitwą o uzdrowienie, prowadził też szkoły ewangeliczne i przeprowadzał misje pośród Muzułmanów. Wszystkie jego prace związane z ewangelizacją są wspierane przez ludzi z całego świata.

      Dla  zainteresowanych literaturą, podaje informacje że jest już dostępna kolejna książka ojca Jamesa Manjackala pt. „Modlitwa czyni cuda” . Wcześniejsze pozycje to: 33 modlitwy charyzmatyczne,  Oto stoję u drzwi i kołaczę, Raj odzyskany, Uzdrowienie wewnętrzne – ku nowemu życiu, On mnie dotknął i uzdrowił, Uwolnienie od przekleństwa Prawa-Katolicka książka na temat uzdrowienia drzewa rodzinnego oraz Eureka.

Źródło: http://www.jmanjackal.net/pol/pol.htm  oraz   www.parafiamiedzeszyn.pl.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: