Strona główna » PRUDNIK » Gimnazjalistki z „Jedynki’ w Finale Krajowym!!!

Gimnazjalistki z „Jedynki’ w Finale Krajowym!!!

Wielkim sukcesem dziewcząt z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku zakończył się Finał Makroregionalny Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Koszykowej „ORLIK BASKETMANIA 2015”.

29 maja we Wrocławiu odbył się finał makroregionalny „ORLIK BASKETMANIA 2015”. W turnieju wystąpiło sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy po trzy zespoły. W pierwszej grupie znalazły się drużyny z Kędzierzyna Koźla, Zgorzelca i Prudnika. Natomiast w drugiej grupie rywalizowały zespoły z Brzegu, Strzelec Opolskich i Ziębic. W pierwszym meczu prudniczanki spotkały się z dziewczętami z Kędzierzyna. Mecz od początku należał do naszych dziewcząt, które szybko objęły kilkopunktową przewagę. Po dwóch kwartach było 10:2 dla „Jedynki”. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal ton gry nadawały nasze dziewczęta, które systematycznie powiększały przewagę. Po trzech kwartach było 16:2, a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem prudniczanek 22:2. W drugim spotkaniu naszym przeciwnikiem był zespół ze Zgorzelca. W tym meczu zawodniczki z Prudnika swoją dobrą grą pokazały, który zespół w tym turnieju będzie walczył o najwyższe laury. Dobra obrona, a przede wszystkim dobra skuteczność pozwoliła naszej drużynie szybko objąć kilkupunktowe prowadzenie, którego nasze dziewczęta nie oddały do końcowego gwizdka sędziego. Zwycięstwo 15:5 zapewniło naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie i walkę o Finał Krajowy.

W drugiej grupie wszystkie mecze były wyrównane. Każda drużyna miała po jednym zwycięstwie i po jednaj przegranej. Dzięki najlepszej różnicy koszy pierwsze miejsce w tej grupie zajęły dziewczęta z Ziębic i to one były naszymi przeciwniczkami w meczu finałowym. Jednak nim to nastąpiło, dziewczęta ze Zgorzelca i Brzegu spotkały się w meczu o trzecie miejsce. Po zaciętej rywalizacji, brązowe medale po celnym rzucie za trzy punkty w ostatniej sekundzie meczu zdobyły dziewczęta ze Zgorzelca.

W meczu finałowym nasze zawodniczki spotkały się z drużyną z Ziębic. Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że pojedynek pomiędzy tymi drużynami będzie bardzo zacięty. Po nerwowym początku z obydwu stron, pierwsze do kosza trafiły prudniczanki. Po pierwszej połowie nasze dziewczęta prowadziły 8:4. W drugiej części gry obie drużyny grały „kosz za kosz”, a przewaga z pierwszych minut spotkania pozwoliła naszym dziewczętom odnieść 4 punktowe zwycięstwo – 14:10 ! Prudniczanki dzięki tej wygranej zajęły pierwsze miejsce w Finale Makroregionu i tym samym zdobyły awans do Finału krajowego, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca w Radomiu. Gratulujemy!!!

Skład „złotej drużyny”: Maja Woźniak, Magdalena Bujas, Beata Madej, Weronika Musioł, Karolina Apanowicz, Jagoda Bezak, Gosia Ścibor-Karawan, Oliwia Kowalik, Nikola Bugla, trenerem drużyny jest Piotr Rzehak.