Strona główna » piens.pl - Polska i Wiara ma sens » 3-2-1 START! Stronę www.piens.pl uważam za otwartą!

3-2-1 START! Stronę www.piens.pl uważam za otwartą!

Uprzejmie informujemy, że z dniem dzisiejszym wydzielamy ze strony www.eprudnik.pl wszystkie te informacje, które nie dotyczą spraw lokalnych i przenosimy ich publikację na nowo powstałą stronę www.PIENS.pl

PIENS_logo_JPG

Tym samym na stronach www.eprudnik.pl będziemy bliżej spraw lokalnych.

Od pomysłu do realizacji.

Strona PIENS pojawiła się w zamyśle, kiedy naszą lokalną stronę www.eprudnik.pl zaczęły odwiedzać coraz większe rzesze internautów, a my zaczęliśmy publikować na niej treści nie tylko lokalne, ale również powszechne, dotyczące spraw wiary i polityki.

Kulminacyjnym okresem, kiedy pomysł zaczął być realizowany to okres wyborów prezydenckich w Polsce 2015 r. Start w nich Pana Grzegorza Brauna, pozwolił nam zorientować się, że w palecie różnych mediów od tych głównego nurtu, po te niszowe, od tych lewicowych po te prawicowe, i od tych ateistycznych po te katolickie trudno znaleźć rzetelny przekaz i tę myśl, którą uważamy za najlepszą dla Polski i Polaków.

I tak dzisiaj, po stworzeniu głównych ram portalu możemy powiedzieć: Wypłynąć w sieć internetu czas zacząć!

Dlaczego PIENS?

Szukaliśmy długo słowa krótkiego, o pozytywnym znaczeniu, nieznanego szerzej w internecie. Piens z łac. znaczy uroczy, nabożny, bogobojny, sumienny, obowiązkowy, dbały, kochający, religijny, oraz co ciekawe piens to również środek płatniczy.

Współpraca.

Jesteśmy świadomi, że jeżeli PIENS ma to być portal o bogatej treści to nie jesteśmy w stanie sami podołać temu wyzwaniu. Dlatego zapraszamy dziś wszystkich dobrych ludzi do wspólnego budowania serwisu PIENS.

Wspólnota.

Naszym pragnieniem jest, aby wokół PIENS pojawiła się wspólnota ludzi podobnie myślących i jednocześnie pomagających sobie. Modlitwą i czynem. Modlitwą w sprawach trudnych, takich jak np. przed kilkoma dniami dowiedziałem się o śmierci samobójczej męża mojej znajomej. Jak jej i jej dzieciom najlepiej pomóc jak nie przez wspólną modlitwę? Takich spraw i osób potrzebujących jest naprawdę wiele. Doświadczyliśmy tego szczególnie przeglądając komentarze pod artykułem „Pustelnia Czatachowa – przyjedź tam„, gdzie pojawiały się wpisy z prośbą o modlitwę. Czynem, bo jakże nie pomóc osobie, która idąc do pracy w Komisji Wyborczej wykonuje ją ze starannością i wykrywa potencjalne oszustwo wyborcze przez co później jest odsunięta od prac w OWK i zostaje posądzona o nierzetelność. Teraz musi swoje dobre imię bronić przed sądem. Nie możemy jej w takiej sytuacji zostawić samej. Musimy w tym i w innych przypadkach pomagać!
Zapraszamy do czytania, oglądania, komentowania oraz podpowiadania co zrobić, by to miejsce było jak najlepsze.

Na zakończenie ogłoszenia początku chcielibyśmy wyrazić podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania PIENS !

In Christo!

Roman z Prudnika
e-mail: redakcja@piens.pl
www.eprudnik.pl | www.piens.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!