Strona główna » piens.pl - Polska i Wiara ma sens » Zaprotestuj w sprawie obrażania Ojca Świętego

Zaprotestuj w sprawie obrażania Ojca Świętego

Ewa Wójciak, dyrektorka Teatru Ósmego Dnia i członkini Wielkopolskiego Honorowego Poparcia Komitetu Bronisława Komorowskiego, która po wyborze papieża napisała na swoim profilu: „No i wybrali ch…ja”, nie zamierza nikogo przepraszać. W tym tygodniu prezydent Poznania, jej pracodawca, zdecyduje, czy ukarze dyrektorkę.

Tu pełny wpis pani dyrektor, przepraszam za niecenzuralne słowo ale jest to dosłowny cytat:
– „No i wybrali chuja, który donosił wojskowym na lewicujących księży” – napisała na swoim prywatnym profilu dyrektorka teatru.

Ewa Wójciak, choć została skrytykowana, odmawia przeprosin:

– To jest inwektywa, zgadzam się i nie mam zamiaru o tym dyskutować. Ja się nie wypieram, tego nie kryję i nie chcę się z tego wycofać. Tak myślę o tym panu i podtrzymuję swoją opinię. Nie mam poczucia, że kogoś obraziłam.

Rada Miasta Poznania w przyjętym (…) stanowisku chce odwołania Ewy Wójciak ze stanowiska dyrektora Teatru Ósmego Dnia, za używanie słów obelżywych wobec papieża Franciszka.

Możemy wspomóc w podjęciu decyzji co do losu pani Wójciak zarówno Radę Miasta Poznania jak i jej pracodawcę Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego wysyłając protest na adres kancelarii prezydenta Poznania: prezydent@um.poznan.pl

Poniżej przykładowy tekst, który może dać do myślenia włodarzom miasta.

Szanowny Panie Prezydencie,

Wyrażam swoje oburzenie, że dyrektor podległej Panu jednostki organizacyjnej – Teatr Dnia Ósmego, w dodatku jednostki mającej krzewić kulturę, publicznie na swoim profilu na Facebooku nazwała Głowę Kościoła Katolickiego, ale także Suwerennego Władcę niezależnego Państwa Watykańskiego w sposób taki, że nawet nie wypada cytować tych słów. Media podchwyciły sprawę i jest ona szeroko komentowana.

Oświadczam, że jeżeli ta pani dalej będzie funkcjonować w systemie samorządu miasta Poznań, to po pierwsze nie zatrzymam się w żadnym z poznańskich hoteli, tylko w którejś z podpoznańskich gmin, nie wydam ani złotówki w mieście Poznaniu i zachęcę do podobnego zachowania moich bliskich. Nie wykluczam także, że zwrócę się do różnych organizacji społecznych, aby rozpropagowały akcję bojkotowania gospodarczego, czy turystycznego, pięknego skądinąd miasta, w którym jest pan Prezydentem.

z poważaniem

Myślę, że tego typu chamskie wypowiedzi nie powinny pozostać bez odzewu i napiętnowania.
Zachęcam do przesłania listu protestacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!