Strona główna » piens.pl - Polska i Wiara ma sens » W Dniu Islamu módlmy się o nawrócenie muzułmanów

W Dniu Islamu módlmy się o nawrócenie muzułmanów

Pod hasłem „Ku prawdziwemu braterstwu między muzułmanami i chrześcijanami” 26 stycznia w Kościele katolickim w Polsce obchodzony będzie XV Dzień Islamu. Ogólnopolskie obchody Dnia Islamu, będą miały miejsce, jak co roku, w Warszawie. 26 stycznia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się sesja naukowa i jubileuszowa. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest od 2001 roku. Ustanowiono go decyzją Konferencji Episkopatu Polski jako dzień modlitw poświęcony islamowi. Organizację ogólnopolskich obchodów powierzono Radzie Wspólnej Katolików i Muzułmanów oraz Komitetowi ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego KEP. Współpracuje z nimi Instytut Dialogu Kultury i Religii UKSW i Akcja Katolicka Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Tyle oficjalnych informacji. Zaznaczyć należy, że całe zamieszanie wokół braterskiego porozumienia z islamem rozpoczęło się po Soborze Watykańskim II. W naszych artykułach pokazywaliśmy już czym jest islam, że to prawdziewie szatańska religia, patrz „Co powinniśmy wiedzieć o islamie – Islam – religia szatana – tolerancja dla islamofaszyzmu„.

Dzisiaj chciałbym przedstawić niezwykle ważne świadectwo muzułmanina, który stał się chrześcijaninem. Warto dokładnie posłuchać tego co mówi, bo przeżył rzeczy, które wstrząsnęły jego jestestwem do głębi. W wyniku tego wstrząsu porzucił oszukańczy islam i zaczął głosić orędzie Jezusa Chrystusa.

https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&v=LE1UKWryJ9A&x-yt-cl=84503534

Po wysłuchaniu tego świadectwa doszedłem do wniosku, że jedyny dialog jaki powinniśmy prowadzić z islamem to gorące modlitwy do Trójcy Przenajświętszej o wielkie i powszechne nawrócenie dla muzułmanów. W podobny sposób powinniśmy zachowywać się w stosunku do żydów i pogan bezustannie wołając o ich nawrócenie, a nie opowiadać bajki o różnej drodze do tego samego boga.

„Ser­cem wie­rzymy i ust­nie wyzna­jemy jeden Kościół, nie kościół here­ty­ków, lecz święty, rzym­ski, kato­licki i apo­stol­ski, i wie­rzymy, że poza nim nikt nie dostę­puje zbawienia“.

Inno­centy III, List Eius exemplo

źródło:
http://episkopat.pl/informacje_kep/6387.1,XV_Dzien_Islamu_w_Kosciele_katolickim_w_Polsce.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!