Zachęcam do porównania dwóch tekstów orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego:

Pierwszy – opublikowany przez portal wpolityce.pl dnia 9 marca 2016 roku o godzinie 0:40 jako projekt orzeczenia, które ma ZAPAŚĆ właśnie 9 marca 2016 roku w czasie obrad Trybunału Konstytucyjnego. Projekt ten zgodnie z informacją podaną przez portal od dwóch tygodni był komentowany i poprawiany przez niektórych polityków Platformy Obywatelskiej KRĄŻĄC po skrzynkach mailowych tych ostatnich.

wpolityce.pl

Drugi – tekst orzeczenia podjętego i opublikowanego przez Trybunał Konstytucyjny dnia 9 marca 2016 roku.

trybunal.gov.pl

Tak, tak

to dokładnie te same teksty.

​ ​

Czy może ktoś jest zaskoczony?

​Tak właśnie wygląda praworządność w III RP.​
​ Orzeczenie było gotowe jeszcze zanim Trybunał Konstytucyjny zakończył obrady, a jak podaje portal wpolityce.pl konsultowane z niektórymi politykami Platformy Obywatelskiej przez ostatnie dwa tygodnie, czyli jeszcze przed ich rozpoczęciem. Czy to przekręt? Czy to farsa? Nie to realia praworządności w platformerskiej III RP. Warto w tym miejscu wspomnieć o dokumentach niezwykle podobnych do interpelacji, które w Sejmie składali posłowie Platformy Obywatelskiej odnalezionych w skontrolowanych przez ludzi ministra Macierewiczach sejfach Centrum Eksperckiego ds. Kontrwywiadu NATO.
Jak widać nie chodzi tu o ochronę konstytucji ale o obronę układu. Walkę za wszelką ceną i wszystkimi metodami dla obrony zabranego sprzed ryjów koryta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here