Strona główna » PRUDNIK » SZLACHETNA PACZKA po raz trzynasty w Polsce i po raz pierwszy w Prudniku

SZLACHETNA PACZKA po raz trzynasty w Polsce i po raz pierwszy w Prudniku

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Od 12 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą pomagać i czerpią z tego radość. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu, rodziny żyjące w trudnej sytuacji materialnej otrzymują konkretną, dopasowaną do ich potrzeb pomoc.

Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 22,5 mln zł. Całkowita liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy1174369_557904680932086_1618246111_n, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób. Pomagamy osobom, co do których mamy nadzieję, że paczka będzie dla nich impulsem do zmiany. Nie włączamy do projektu rodzin, które są roszczeniowe i utrzymują się ze swojej biedy. Wierzymy, że pomagając rodzinie w potrzebie, można zmienić świat na lepsze!

Wolontariusze Paczki, czyli SuperW, których poszukiwanie trwa obecnie na terenie Prudnika sami odnajdują najbardziej potrzebujących w swoim otoczeniu, spotykają się z nimi i diagnozują sytuację, by podjąć mądrą decyzję o włączeniu do projektu konkretnej rodziny. Następnie dbają o przygotowanie przez darczyńców jak najlepszej jakości pomocy. Docierają do tych, którym nikt nie pomaga, którzy sami wstydzą się upominać o pomoc, którzy czasem nie mają już nadziei na lepszy czas.

Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które kochają ludzi, nie boją się wyzwań, chcą się rozwijać i są gotowe szukać rozwiązań, by przygotowana pomoc była mądra i skuteczna.

Schorowana pani Zofia dostała radio, które jest dla niej jedynym towarzyszem, Kubuś – półkę na puchary zdobyte w konkursie pływackim i łóżko piętrowe, dzięki któremu nie musi już spać z bratem, a wielodzietna rodzina mieszkająca w małym domku 5 km od najbliższej miejscowości – zapas opału i 8 par zimowych butów. Między innymi o ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, a konkretną pomoc przygotowali  darczyńcy.

Dla 68 proc. wolontariuszy udział w projekcie był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, 80 proc. jest przekonanych, że na trwałe zwiększyła się u nich otwartość na innych ludzi, ponad połowa deklaruje, że bardziej ufa innym – podkreśla Łukasz Miszon, dyrektor projektu Szlachetna Paczka.

Zostań wolontariuszem Paczki w Prudniku. Połącz biednych i bogatych!

Czekamy na Ciebie do 15 października na www.superw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!