Strona główna » Zarchiwizowane » Sympozjum o magii w Głogówku już 13 czerwca

Sympozjum o magii w Głogówku już 13 czerwca

Zapraszamy na sobotę do Głogówka!

Rodzice, zabierzcie ze sobą swoje dzieci na te wykłady, które będą wspaniałą okazją, aby zrozumieć jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą to wszystko co jest związane z magią. Wykładowcy są wyśmienici, znani w całej Polsce. Szczególnie polecamy wykład Andrzeja Wronki i s. Michaeli Pawlik (dominikanki misjonarki Jezusa i Maryi) .

Beznazwy-1

W sobotę 13 czerwca w kościele franciszkańskim w Głogówku (Sanktuarium MB Loretańskiej) w godz. 10.30 – 21.00 odbędzie się sympozjum poświęcone m.in. o magii, walce duchowej, New Age, Harrym Potterze, bioenergoterapii, homeopatii i innych. Sympozjum poprowadzi Małgorzata Nawrocka z Warszawy, pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
Prelekcje odbędą się w kościele. W przerwach pomiędzy wykładami ciepły poczęstunek, kawa, ciasto i miła rodzinna atmosfera „Magia – cała prawda” to nazwa sympozjum zorganizowanego w celu upowszechniania wiedzy na tematy związane z różnego typu zagrożeniami duchowymi. Zwłaszcza tymi, wynikającymi z kontaktu z duchową rzeczywistością demoniczną, poprzez otwarcie się na praktyki okultystyczne. W tym sympozjum nie chodzi o „straszenie”, ale o „ostrzeganie”, zakładające przekaz rozumowy oraz logiczną argumentację. Rozumiemy również, że hasło „magia – cała prawda” sformułowane jest na wyrost i nieprecyzyjnie. Zakłada raczej naszą chęć zainteresowania słuchaczy całą prawdą o niebezpieczeństwie związanym z praktykowaniem współczesnej magii niż możliwością wypowiedzenia tej prawdy w czasie jednodniowego sympozjum.
13 czerwca (sobota) 2015
PLAN:
10.30 – Magia w Biblii i nauczaniu Ojców Kościoła – wykład Ks. dr. Mariusza Terki, patrologa.
11.30 – Opowieść o Bogu Wielkim – świadectwo egzorcysty, Ks. Marek Antosz, Archidiecezja Katowicka
12.30 – Byłem uzdrowicielem… – świadectwo Krzysztofa, byłego bioenergoterapeuty.
13.15 – Ona zmiażdży ci głowę – spotkanie z Marią-Emanuel Dziemian, Starszą Bractwa Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej z Jasnej Góry.
13.45 – 14.30 – Przerwa obiadowa – ciepły posiłek na ogrodzie klasztornym
14.30 – Wschodnie źródła magii – wykład siostry Michaeli Pawlik, dominikanki, znawcy hinduizmu.
15.30 – Harry Potter, wampiry, kosmos i moc – literackie hity zaplątane w New Age – Małgorzata Nawrocka
16.30 – O homeopatii, bioenergoterapii, czarnych kotach i nie tylko czyli magiczne myślenie dziś – spotkanie z Andrzejem Wronką, prezesem stowarzyszenia „Effatha”
17.30 – MSZA ŚWIĘTA połączona z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi.
19.00 – Od niewoli do światła – spotkanie z Ks. Marcinem Ciechanowskim, egzorcystą, paulinem z Jasnej Góry.
20.15 – Medytacja czy manipulacja? – wykład Siostry Michaeli Pawlik.
21.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i wybór Jezusa jak Pana i Zbawiciela
*Podczas Sympozjum zapewniamy możliwość nabycia unikalnych materiałów wizualnych i publikacji dotyczących poruszanej tematyki.
PRELEGENCI:
1. Ksiądz dr Mariusz Terka – patrolog z KUL przez kilka lat związany ze Wspólnotą Przymierza Rodzin „Mamre”, autor interesujących publikacji prasowych.
2. Krzysztof Zielski – nauczyciel z Gliwic, ratownik, instruktor pływania. Od kilku lat członek Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”. Wcześniej przez 17 lat zajmował się bioenergoterapią.
3. Dr Andrzej Wronka – teolog, dziennikarz. Założyciel i prezes Stowarzyszenia „Effatha”. Autor publikacji o sektach, wróżbiarstwie, homeopatii, energoterapii, New Age, astrologii, magii, okultyzmie, spirytyzmie, medycynie niekonwencjonalnej, radiestezji, wahadlarstwie, itp…
4. Małgorzata Nawrocka – pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Na co dzień współpracuje z wydawnictwami katolickimi i edukacyjnymi. Również z redakcjami katolickimi Polskiego Radia i Telewizji. Laureatka nagród literackich. Jedną z nich otrzymała w marcu 2008 za powieść antymagiczną „Alhar syn Anhara”.
5. Maria – Emanuel Dziemian – misjonarka świecka, która od ponad 10 lat zajmuje się propagowaniem przy Jasnej Górze kultu Niepokalanego Serca Maryi i Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski (modlitwa z imprimatur) . Przez wiele lat czołowa działaczka szwedzkiego „Caritasu”.
6. O. Marcin Ciechanowski OSPPE – paulin z Jasnej Góry, egzorcysta
7. Ks. Marek Antosz – egzorcysta Archidiecezji Katowickiej
8. S. Michaela Pawlik – dominikanka, misjonarka w Indiach, znawczyni religii Wschodu oraz zagrożeń płynących z sekt i różnych ruchów religijnych.

za: www.glogowek.franciszkanie.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!