Strona główna » piens.pl - Polska i Wiara ma sens » Reduta Dobrego Imienia – czas działać

Reduta Dobrego Imienia – czas działać

Czas działać – Juliusz Braun do prokuratora!

TVP wzięła udział w niemieckiej operacji propagandowo-politycznej mającej na celu przynajmniej rozmycie odpowiedzialności narodu niemieckiego za zbrodnie II wojny światowej. Operacja ta, która nie jest przecież przeprowadzana bez wiedzy najwyższych czynników niemieckich – szefem Rady telewizji ZDF jest Ruprecht Polenz, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Bundestagu, a tejże Radzie znajdują się przedstawiciele wszystkich niemieckich stronnictw politycznych.

Polskie protesty w sprawie tego filmu rozlegają się od dawna – zarówno środowisk obywatelskich, a także i rządu – jak chociażby protest Ambasady RP. Prawa do dystrybucji oszczerczego filmu zostały sprzedane do Stanów Zjednoczonych, a zapewne na cały świat. Niemieckie spojrzenie na Polaków podczas II wojny światowej niebawem stanie się obowiązujące. Polskie protesty spotkają się z taką mniej więcej odpowiedzią-pytaniem: „Dlaczego protestujecie, skoro wasza własna telewizja wyemitowała ten film?”

I to jest właśnie zło, które zostało wyrządzone przez Juliusza Brauna, prezesa TVP, który zdecydował o emisji tego filmu. Juliusz Braun osłabił skuteczność polskiej akcji zmierzającej do odwrócenia lub przynajmniej osłabienia skutków niemieckiej operacji propagandowo-politycznej. W polskim interesie narodowym, geopolitycznym i strategicznym jest przeciwdziałanie niemieckiej akcji defamacyjnej. Jeśli Niemcom uda się przerzucić na Polaków winę za II wojnę światową, to jako naród nie będziemy mieli legitymacji międzynarodowej, chociażby do tego, żeby być pełnoprawnym członkiem NATO – narodowi morderców nikt nie będzie pomagał w wypadku agresji, art. 5 Traktatu jest przecież warunkowy i ściśle polityczny. Narody zrzeszone w NATO muszą mieć dobra opinię o sojuszniku który został napadnięty, tak, aby przywódcy angażujący się w jego obronę robili to zgodnie z wolą swoich narodów.

Tak więc w tym kontekście widać, jak szkodliwa była decyzja Juliusza Brauna o emisji oszczerczego filmu „Unsere Vaeter, unsere Mueter”. Dlatego jako założyciel i dyrektor wykonawczy Reduty Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation złożyłem do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa Telewizji Polskiej SA Juliusza Brauna. Juliusz Braun decydując o emisji tego filmu zezwolił na publiczne znieważenia Narodu Polskiego, to znaczy dopuścił się współsprawstwa czynu opisanego w Art. 133 Kodeksu Karnego. Dalsze, polityczne konsekwencje jego działania przedstawiłem wyżej, lecz początek jest właśnie tu – publiczne znieważenie Narodu, naplucie w twarz żołnierzom Armii Krajowej i ich spadkobiercom, czyli praktycznie wszystkim Polakom, bo żołnierzami Armii Krajowej byli nasi przodkowie, każda polska rodzina walczyła z niemieckim i sowieckim agresorem. Dziś przychodzi nasza kolej – wszyscy Polacy powinni przeciwstawić się niemieckiej agresji propagandowej wspomaganej z wewnątrz.

Trzeba się organizować. Za moment będzie za późno. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może dać świadectwo prawdzie. Wyrugowanie nauki historii z programów nauczania doprowadzi do tego, że za parę lat to niemieckie spojrzenie na polską historię będzie obowiązywać w polskich szkołach. Do tego dochodzi agresywna ideologia gender, której wyznawcy mają na celu przemianę tożsamościową ludności mieszkającej w Polsce.

Czas działania nadszedł.

Przede wszystkim obywatele muszą wywierać presję na rząd – zarówno obywatele zorganizowani w stowarzyszeniach jak i indywidualnie. Dotychczasowe działania MSZ pod kierunkiem R. Sikorskiego są reaktywne i nieskuteczne. Protest ambasadora jest przecież tylko formalizmem, niemiecka machina propagandowa działa bez przeszkód. MSZ powinno zatrudniać poważne kancelarie prawne w istotnych stolicach świata do pozywania przed sądy oszczerców medialnych, piszących o „polskich obozach śmierci”, a w kwestii tego niemieckiego filmu powinien przystąpić do działania na terenie Stanów Zjednoczonych, tak aby uniemożliwić jego dystrybucję.

Reduta Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation wprawdzie nie zastąpi MSZ w tych działaniach, lecz będzie wywierać presję na urzędników, tak, aby wreszcie jakieś działania były podjęte. I będziemy do upadłego protestować przeciwko antypolskiej akcji propagandowej, zachęcając Polaków z całego świata do protestów.

Musimy działać.

Maciej Świrski

http://reduta-dobrego-imienia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!