Strona główna » PRUDNIK » Pseudo artystyczna instalacja na rynku w Prudniku – była i zniknęła

Pseudo artystyczna instalacja na rynku w Prudniku – była i zniknęła

W Prudniku na rynku pod koniec czerwca 2016 r. zanotowaliśmy incydent obyczajowy – postawiono kontrowersyjną, pseudo artystyczną instalację w postaci serii wydrukowanych plakatów i zamontowanych na konstrukcji z rusztowania. Po protestach instalację usunięto.

Na plakatach zamieszczono Murale brytyjskiego „artysty” o pseudonimie Banksy. Niestety ich wymowa była jednoznaczna: obrażająca uczucia religijne, gorszącą dzieci oraz promującą homozwiązki.

Jak się dowiedzieliśmy z facebook’a, Grupa Plastyczna „bo Po CO” zorganizowała to wydarzenie o nazwie Murale Banksy I Bo Po Co , którego efektem było postawienie 25.06.2016 instalacji na rynku w Prudniku.

 

źródło: facebook
źródło: facebook

 

Co można było zobaczyć na instalacji Grupy „bo Po CO” w Prudniku?

Można było zobaczyć obrażającą uczucia religijne karykaturalny motyw Jezusa ukrzyżowanego trzymającego w rozpostartych ramionach siatki z zakupami, Najświętszą Marię Pannę karmiącą trucizną Dzieciątko Jezus, gorszącą, obsceniczną goliznę kobiety ubranej w czador, bądź habit, która z wyglądu przypomina Mona Lisę, promocję homozwiązków poprzez przedstawienie dwóch całujących się mężczyzn w mundurach angielskiej policji, satanistyczną symbolikę w postaci tzw. pacyfki (Krzyż Nerona; Kurza stopka; Krzyż złamany) malowaną przez żołnierzy czy symbolikę anarchistyczną w postaci litery A wpisanej w okrąg

 

Na łamach naszej strony opublikowaliśmy swoisty protest „Nie dla profanacji i zgorszenia w Prudniku” i rozesłaliśmy informację do wielu ludzi sumienia, którzy nas poparli. Zapewne, efektem tych działań było usunięcie tej psudo artystycznej instalacji.

zdjęcie instalacji

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!