Strona główna » PRUDNIK » Prudnickie posłanki PO Janina Okrągły i Danuta Jazłowiecka zapraszają na kawę.

Prudnickie posłanki PO Janina Okrągły i Danuta Jazłowiecka zapraszają na kawę.

Kawa z posłankami PO? Nie dziękuję.

źródło: janinaokrogly.pl
źródło: janinaokrogly.pl
źródło: niewygodne.info.pl
źródło: niewygodne.info.pl

Czuję zażenowanie, kiedy słyszę, że ktoś popiera Platformę Obywatelską

W interesie nas wszystkich leży, aby jak najszybciej odsunąć od władzy Platformę Obywatelską. Należy pamiętać, że ludzie tej partii działają na naszą niekorzyść.

To oni stoją za podwyżkami podatków, VATu, akcyzy, zlikwidowania ulg podatkowych, to oni odpowiadają za afery gospodarcze i korupcję (hazardowa, drogowa, przetargowa, stadionowa czy info-afera), to oni odpowiadają za wzrost nepotyzmu, klientelizmu i kolesiostwa, to oni odpowiadają za drastyczny wzrost zadłużenia naszego kraju, to oni odpowiadają za podniesienie wieku emerytalnego, to oni odpowiadają za drenaż funduszu rezerwy demograficznej, to oni odpowiadają za ograniczenie systemu OFE, to oni odpowiadają za pakiet klimatyczny, to oni odpowiadają za 2 mln podsłuchów i ograniczanie swobód obywatelskich, to oni odpowiadają za kompromitację Polski na arenie międzynarodowej, to oni odpowiadają za brak polityki pro-rodzinnej, to oni odpowiadają za nadanie polskiej armii charakteru jedynie reprezentacyjnego, to oni odpowiadają za brak spójnej i logicznej polityki dotyczącej bezpieczeństwa energetycznego, to oni odpowiadają za nieracjonalną wyprzedaż majątku Skarbu Państwa (według oficjalnej listy z połowy 2012 r. przez kolejne kilkanaście miesięcy rząd chce sprzedać: Energę, Eneę, PGE, Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, Zespół Elektrowni Niedzica, BGŻ, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Ciech, Zakłady Azotowe Puławy, Zakłady Chemiczne Police, zakłady przemysłu obronnego, uzdrowiska oraz duże pakiety akcji PZU i PKOBP), to oni odpowiadają za proces likwidacji „Polski lokalnej” (likwidacja sądów rejonowych, posterunków policji, regionalnych połączeń kolejowych), to oni odpowiadają za degradację polskiej tożsamości (ograniczanie nauki historii w szkołach), to oni odpowiadają za podejmowanie w dyskursie publicznym tematów zastępczych, których głównym celem jest wywołanie sporów na tle światopoglądowym.

Pod rządami PO stopa bezrobocia osiągnęła w styczniu 2013 roku wysokość  14,2% i w porównaniu do grudnia 2012 roku jest wyższa o 0,8%.

Pod rządami PO Ministerstwo Finansów donosi, że w styczniu 2013 roku deficyt finansów publicznych został zrealizowany w 23%, co oznacza, że w miesiąc wykorzystano limit przewidziany na kwartał. Jak tak dalej pójdzie rząd wykorzysta limit na rok 2013 już w maju.

Lider PO Donald Tusk forsuje obecnie ustawę która umożliwi funkcjonariuszom obcych państw pacyfikowanie, nawet z użyciem broni palnej, nielegalnych demonstracji w Polsce. Czy rząd PO nie jest pewny swoich własnych służb? Być może przewidywane są akcje, w których obce siły sprawdzają się dużo lepiej. Obcy chłopcy nie mają skrupułów w strzelaniu do nieswoich obywateli.

Pod rządami PO współczynnik dzietności w Polsce wynosi 1,3. Aby zapewniona została prosta zastępowalność pokoleń współczynnik ten musi wynosić minimum 2,1. W rankingu dzietności nawet Chiny, ze swoją drastyczną polityką jednego dziecka, są wyżej niż Polska, która zajmuje obecnie 212 miejsce na świecie. Marzenie wrogów naszego kraju zaczyna się spełniać – naród Polski biologicznie zanika. Według optymistycznych prognoz ONZ, do roku 2050 ubędzie około 6 mln Polaków, nie licząc tych którzy wyemigrują z kraju ze względów ekonomicznych. Rząd nie podejmuje żadnych kroków aby zaradzić tej demograficznej hekatombie.

Jeszcze w tym kwartale rząd zajmie się nowelizacją ustawy, która umożliwi otwartym funduszom emerytalnym wytransferowanie za granicę 30 proc. pieniędzy zgromadzonych na nasze emerytury.

Rząd PO promuje obcy kapitał i lobbuje na rzecz wielkich korporacji, w tym międzynarodowych bankierów. Banki działające w Polsce (w większości mające swoich właścicieli zagranicą) w 2012 roku zarobiły na czysto kwotę 16,21 mld zł. Żadna inna gałąź gospodarki nie generuje w naszym kraju tak olbrzymich zysków.

To tylko kilka tematów, których nikt nie poruszy na tym spotkaniu.

Nie liczę również, że Pani Janina odniesie się do swojej postawy proaborcyjnej (co można zobaczyć w wynikach głosowania za odrzuceniem projektu nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, zgłoszonego przez Solidarną Polskę).

Kawa z posłankami PO? Nie dziękuję, … czuję żenadę.

Poczucie zażenowania powoduje u mnie ktoś, kto mimo wiedzy na tematy poruszone powyżej, nadal decyduje się popierać i działać w partii Donalda Tuska.

źródło:

www.niewygodne.info.pl

www.janinaokragly.pl

www.naszdziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!