Strona główna » piens.pl - Polska i Wiara ma sens » Prezentacja ks. Sławomira Kostrzewy ukazująca jak odbierają dzieciom niewinność

Prezentacja ks. Sławomira Kostrzewy ukazująca jak odbierają dzieciom niewinność

[slideshare id=23372235&doc=odebrac-dzieciom-niewinnosc-ver-16-130623163359-phpapp01]

„O zagrożeniach naszej wiary”

Na stronach Episkopatu Polski można zapoznać się z listem pasterskim z 5 marca 2013 roku „O zagrożeniach naszej wiary”:

„Jest także inna sfera duchowych zagrożeń, mogących prowadzić do utraty wiary, a nawet stanowić bramę do sekty. Sferę tę można określić ogólnie mianem okultyzmu, czyli doktryny i praktyki opierających się na tajemnej wiedzy i magicznym działaniu. Wyraża się on dziś w uprawianiu magii, wróżbiarstwa, czarów, astrologii i jasnowidztwa, w organizowaniu seansów spirytystycznych, w wierze w skuteczność amuletów i talizmanów, w opieraniu się na przepowiedniach i horoskopach. Takie praktyki nie są tylko niewinną zabawą; potwierdza to chociażby fakt, że Polacy wydają na nie rocznie ok. 2 mld złotych, co swoją drogą świadczy, iż stoi za nimi potężny biznes, lansujący też określoną modę na tego rodzaju zachowania. Praktyki okultystyczne, których ofiarami są już nie tylko ludzie młodzi, mogą być sferą działania złego ducha i prowadzić do zniewoleń, a nawet opętań, których ilość w Polsce systematycznie rośnie, jak dowodzą tego świadectwa egzorcystów.

Motywy, które skłaniają ludzi do zainteresowania okultyzmem i magią, mogą być różne: od zwykłej ciekawości, usiłowania przeniknięcia zasłony przyszłości, pragnienia mocnych wrażeń, poprzez poszukiwanie zdrowia czy odpowiedzi na nurtujące pytania, aż po ewidentną chęć szkodzenia innym i czynienia zła z premedytacją. Niewątpliwie, obok szarlatanów zbijających kapitał na ludzkiej naiwności i ignorancji, mamy tu do czynienia także z grupami czy instytucjami, w tym politycznymi i finansowymi, którym zależy na odciągnięciu człowieka od Chrystusa i Kościoła.

To, co tajemnicze, nieznane i pozornie cudowne, łatwo wciąga, zwłaszcza jeżeli wiążą się z tym obietnice powodzenia, szczęścia, oświecenia czy zdrowia. Prowadzi to do mniej lub bardziej uświadomionego nasączania własnej religii elementami synkretycznymi, obcymi dla niej, stopniowo ją rozwadniając i zamieniając w magię.

Szczególnie niebezpieczne i niepokojące jest oswajanie dzieci z okultyzmem. Rynek nasycony jest dziś niezliczoną ilością zabawek, gier, publikacji książkowych przesyconych wątkami fantastycznymi o charakterze nie tylko okultystycznym, ale nawet demonicznym. Przyczynia się to z pewnością do banalizowania zła, oswajania z nim, zacierania granic między dobrem i złem, co może być pierwszym krokiem do zainteresowania niebezpiecznymi praktykami pseudoreligijnymi, a nawet satanizmem. Zarówno bowiem fascynacja złem, jak i lekceważenie go, prowadzić mogą wprost do uzależnienia od niego.”

O zagrożeniach nie tylko w liście pasterskim EP, ale również w kazaniach biskupów

Biskupi rządzący Kościołem w Polsce podnieśli głos w obronie Praw Bożych. Uroczystość Bożego Ciała była świetną okazją.
Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz na Rynku Głównym w Krakowie powiedział – „Wierność prawdzie obowiązuje wszystkich, również prawodawców. Prawdy nie ustala się przez głosowanie, dlatego nawet parlament nie jest powołany do tworzenia odrębnego porządku moralnego niż ten, który jest wpisany głęboko w serce człowieka, w jego sumienie (…). Kościół przypomina człowiekowi o jego godności i powołaniu, o wartości życia, o nadrzędności prawa Bożego nad prawem stanowionym przez prawodawcze instytucje. Kościół nigdy nie zrezygnuje z tej misji, bo inaczej sprzeniewierzyłby się swojemu Założycielowi – Jezusowi Chrystusowi. Może to czasem wywołać, i wywołuje, napięcia, a nawet otwartą krytykę i sprzeciw wobec Kościoła”.

W społeczeństwie demokratycznym rządzi większość. Pluralizm poglądów i postaw ludzi tworzących nasze społeczeństwo jest faktem. Przyjmujemy ten fakt do wiadomości. Tym niemniej, trzeba jasno stwierdzić, że wierność prawdzie obowiązuje wszystkich, również prawodawców. Prawdy nie ustala się przez głosowanie, dlatego nawet parlament nie jest powołany do tworzenia odrębnego porządku moralnego niż ten, który jest wpisany głęboko w serce człowieka, w jego sumienie.

Ksiądz arcybiskup Józef Michalik w czasie homilii w Przemyślu powiedział – „Nie można patrzyć obojętnie, jeśli dzisiaj czyni się eksperymenty, tzw. in vitro, czyli poczęcie człowieka w probówce, które jest związane z grzechem złamania prawa natury – powiedział hierarcha. Podkreślił, że „dziecko ma się poczynać w miłości między kobietą a mężczyzną w małżeństwie, w rodzinie” i ma prawo „do ojca i matki, o których wie, że są jego rodzicami – ojcem i matką”. – Nie można patrzeć spokojnie, przecież to woła o pomstę do nieba, że rosną dzisiaj dziesiątki, setki, tysiące zamrożonych istnień ludzkich. Ludzi w azocie płynnym i nie wiadomo, co z tym zrobić. To rośnie i to jest eksperyment, który woła o pomstę do nieba”

Ksiądz arcybiskup Stanisław Wielgus, w czasie homilii w sanktuarium Św. Antoniego w Chełmie (13.06.2013r.) powiedział – „XX wiek to Wielki Piątek ludzkości. Kościół musi głosić Ewangelię i ostrzegać – Ostrzegać przed wiecznym potępieniem!!! Kazania nie mogą być mdłe, które każdy kupi a jutro o nich zapomni. Trzeba uczyć się od św. Antoniego i ostro głosić Prawdę o wiecznym potępieniu. Każdy odpowie przez Bogiem za każdy swój najmniejszy czyn, każde słowo, każdą nienawiść, oszczerstwo, brak miłości do bliźniego, za zabijanie Boga w ludziach, za walkę z Bogiem. Piekło istnieje i nie jest wymysłem chorych ludzi. Wymysłem chorych ludzi jest sex, kasa i rozrywka. In vitro, ideologia gender, aborcja, eutanazja, kapłaństwo kobiet. Wielki alarm i oburzenie, bo ks. kard. Dziwisz śmiał wspomnieć o wyższości prawa naturalnego nad prawem stanowionym. Są cztery filary walki z Bogiem, cztery filary bezbożnej ideologii: parlamenty, władze, uniwersytety i media! Bóg istnieje i zawsze zwycięża. Miłość zwycięża. Bóg jest Miłością. Miłujmy i przebaczajmy. Sobie i bliźnim.”

źródła:

http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/20/ks-slawomir-kostrzewa-odebrac-dzieciom-niewinnosc-tym-razem-kolej-na-klocki-lego-i-lublin-z-gejami/
http://www.niedziela.pl/artykul/106403/nd/Wiernosc-prawdzie-obowiazuje-wszystkich
http://m.rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,106519,14011069,Abp_Michalik__eksperymenty_in_vitro_zlamaniem_prawa.html
http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/13/ks-abp-st-wielgus-i-sw-antoni-xx-wiek-to-wielki-piatek-ludzkosci-kosciol-musi-glosic-ostro-i-ostrzegac-przed-wiecznym-potepieniem/
http://episkopat.pl/dokumenty/listy_pasterskie/5068.1,O_zagrozeniach_naszej_wiary.html
http://www.rp.pl/artykul/1010264.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!