Strona główna » PRUDNIK » Opole jest jedynym miastem w Polsce, w którym nie ma okna życia. Najwyższy czas to zmienić! Czytamy w najnowszym NGO

Opole jest jedynym miastem w Polsce, w którym nie ma okna życia. Najwyższy czas to zmienić! Czytamy w najnowszym NGO

Każdy z nas marzy o miłości. Niektórzy tym darem są obdarzeni od urodzenia. Jeśli nas czyta taka osoba, to może się zdziwi, że czasem bywa inaczej. Niestety, widziałem dzieci bez mamy i taty w domu dziecka. Mają w oczach tęsknotę za miłością rodzicielską. Pragną się do rodziców przytulić i mieć pewność, że krzywdy im nie wyrządzą. Jednak są rodzice, którzy nie dorośli to tego daru. Przyszło im zbyt łatwo zostać rodzicami. Nie oczekiwali tego. Nie wiedzą, co zrobić. Zamiast zabijać, mogą dostać alternatywne rozwiązanie pozwalające im na pozostawienie anonimowo niechcianego dziecka, dając mu tym samym szansę na życie w rodzinie, która na nie czeka. Tą alternatywą jest okno życia. Trzeba jeszcze poprawić przepisy, usprawnić system, ale w żadnym wypadku nie możemy z tego rezygnować, gdy jest choćby cień szansy na uratowanie przynajmniej jednego życia!

Dlatego ze wstydem zawiadamiamy, że Opole jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce bez okna życia. Katolicy nie mogę biernie się temu przyglądać, stąd w nowym roku piszemy o tym problemie z nadzieją, że mimo oporu władz miasta uda się tę sprawę załatwić. Rok 2014 to również wybory do Parlamentu Europejskiego. Zwykle frekwencja w tych wyborach jest nikła, a okazuje się, że to od niej zależy, ilu posłów będzie naszymi przedstawicielami w UE. Dlatego dobrze by było, żebyśmy mimo małego potencjału demograficznego województwa opolskiego, zaistnieli przynajmniej jako najbardziej aktywny politycznie region. To samo możemy zrobić w wyborach samorządowych, których decyzje mają bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie. O tych problemach pisze Małgorzata Wilkos.

źródło: http://www.ngopole.pl/2014/01/14/juz-jest-styczniowe-papierowe-wydanie-ngo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!