Strona główna » PRUDNIK » Ogólnopolska akcja „Różaniec do granic” 7 października również w Prudniku

Ogólnopolska akcja „Różaniec do granic” 7 października również w Prudniku

Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Różaniec do Granic”. Ratujmy różańcem Polskę i świat. Ubiegłoroczny organizator Wielkiej Pokuty Fundacja Solo Dios Basta zaprasza do duchowej walki na granicach Polski. Stańmy wzdłuż granic Polski – dosłownie otoczmy całą Polskę modlitwą różańcową – i módlmy się za Polskę oraz za świat. Módlmy się o ratunek dla Polski i dla świata, módlmy się o bezpieczeństwo, o pokój i o nawrócenie. Wielka modlitwa „Różaniec do Granic” ma odbyć się już 7 października wzdłuż całej granicy Polski.

Zapraszamy wszystkich prudniczan oraz każdą zainteresowaną osobę do uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu, szczególnie zwracamy się do osób, które brały udział w Wielkiej Pokucie. Biskup Opolski Andrzej Czaja wyznaczył na terenie Diecezji Opolskiej kościoły stacyjne, w których 7 października gromadzić się mają osoby zainteresowane podjęciem wielkiego wyzwania modlitewnego „Różańca do Granic”.

Zgromadźmy się w najbliższym Prudnika kościołem stacyjnym jakim jest Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku-Lesie.

Jeśli tylko chcesz, możesz, wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Zarejestruj się na stronie http://www.rozaniecdogranic.pl./mapa. Wybierz kościół stacyjny, do którego chcesz się udać, sugerujemy prudnickie sanktuarium. Przybądź w sobotę 7 października 2017 roku do wybranego kościoła skąd po Mszy Świętej wyruszamy na nasz prudnicki odcinek granicy modlić się na różańcu i wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych.

Zapisy – mapa

Poniżej program „Różańca do Granic”

Część odbywająca się w kościołach stacyjnych

10:30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11:00 Eucharystia
12:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski

My przemieścimy się na granicę Trzebina – Bartultovice pod krzyż przy wjeździe do Czech

14:00 Modlitwa różańcowa
15:30 Modlitwa na zakończenie

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.

Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.

Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.

Wielka modlitwa zaplanowana jest na 7 października 2017 roku
w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni i niepodlegli).

Tego dnia po Mszy Świętej i Adoracji odprawionej w kościołach stacyjnych udajmy się na granice Polski i módlmy się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Do zobaczenia w Sanktuarium Świętego Józefa. Do zobaczenie w miejscu boju na GRANICY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!