Strona główna » piens.pl - Polska i Wiara ma sens » Matrix to film dokumentalny

Matrix to film dokumentalny

Od pewnego dość regularnie w zasobach internetu napotykam artykuły opisujące naszą rzeczywistość jako hologram umieszczony w prawdziwej rzeczywistości. Mówiąc inaczej żyjemy w świecie, który de facto nie istnieje, a jest swego rodzaju sztucznym tworem umieszczonym w innym właściwym świcie, w którym rozgrywają się prawdziwe ważne wydarzenia odciskające na naszym świecie coś w rodzaju piętna. Przypomina to trochę założenia filmu Matrix, w którym  sztuczna rzeczywistość nie pokrywała się w niczym ze światem, w którym faktycznie żyli ludzie. Wydarzenia z prawdziwej rzeczywistości rzutowały na zmiany w wirtualnym świcie i odwrotnie.

Historia teoretycznych rozważań nad holograficznymi właściwościami naszego świata jest już dość długa. Już w 1997 roku fizyk teoretyczny Juan Maldacena zaproponował intrygujący model wszechświata, w którym grawitacja powstaje w wyniku nieskończenie cienkich strun. Wibrujące struny określają świat, w którym istnieje 9 wymiarów plus czas. Wszystko to może być jednak tylko hologramem. Prawdziwa akcja dzieje się tak naprawdę w innym, bardziej płaskim kosmosie gdzie nie ma grawitacji. Idea Maldacena bardzo spodobała się fizykom, bo dawała im szansę na poradzeniu sobie z brakiem zgodności między teorią grawitacji i fizyką kwantową.

Koncepcja Maldacena zainspirowała profesora Yoshifumi Hyakutake z Ibaraki University. W dwóch publikacjach, które pojawiły się ostatnio na repozytoriach naukowych dowodzi on, że koncepcja ze strunami jest rzeczywiście prawdziwa. Naukowiec stosując założenia teorii strun wyliczył dokładnie wszystkie parametry czarnej dziury, jej wewnętrzną energię, pozycję horyzontu zdarzeń, a jego współpracownicy policzyli energię wewnętrzną tego niskowymiarowego wszechświata bez grawitacji i oba obliczenia się zgodziły.

Sam Maldacena przyznał, że wydają się być to prawdziwe obliczenia. Inni specjaliści komentują to ostrożnie, ale zauważają, że stosowanie tych kalkulacji daje szanse na przetestowanie wielu innych pomysłów z dziedziny kwantowej grawitacji i teorii strun. Po prostu udowodniono, że koncepcja innego wszechświata, w którym musiałby być wykonany nasz rzeczywiście może istnieć.

Nauka właśnie udowodniła, to co jest nam znane jako wiara w świat naprzyrodzony. Nasz świat jest tymczasowy, a prawdziwa rzeczywistość jest zupełnie gdzie indziej. Dzięki naukowcom wiemy, że nasz świat jest czymś w rodzaju hologramu umieszczonego w prawdziwej realnej rzeczywistości. Matrix to nie fikcja, Matrix to fakt.

źródło: http://innemedium.pl/wiadomosc/japonscy-naukowcy-przedstawili-dowod-ze-wszechswiat-jest-hologramem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!