Strona główna » piens.pl - Polska i Wiara ma sens » Marsz Niepodległości 11 listopada 2015 r.

Marsz Niepodległości 11 listopada 2015 r.

Dziś ulicami Warszawy przeszedł wspólnie powołany do życia przez organizacje narodowe Marsz Niepodległości, tym razem pod hasłem „Polska dla Polaków, Polacy dla Polski”.

Historia Marszu Niepodległości zaczęła się w 2010 roku, kiedy to dwa największe narodowe stowarzyszenia: Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny zdecydowały, że warto połączyć siły i wspólnie podjąć się inicjatywy zorganizowania tego ogromnego wydarzenia. W 2011 roku powstało Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – oficjalny organizator Marszu, skupiający w swoich szeregach działaczy tychże organizacji narodowych.

Dla większości społeczeństwa Marsz Niepodległości jednoznacznie kojarzy się z burdami, walkami uczestników wydarzenia z Policją, rannymi i zniszczoną infrastrukturą. Praktycznie od pierwszego Marszu każdego roku w telewizji podawany był niezmiennie jeden przekaz- oto ci, którzy gloryfikujący przemoc, pozbawienie mózgów kibole i groźni fanatyczni faszyści, bójcie się Polacy!!! Trzeba przyznać, że to co oglądaliśmy na ekranach telewizorów faktycznie napawało przerażeniem i ogromna część społeczeństwa postrzegała Narodowców dokładnie tak jak życzyły sobie tego media głównego ścieku i ich mocodawcy, czytaj elity rządzące. Pomimo tego, że media niezależne niejednokrotnie pokazywały, iż wśród maszerujących znajdowali się prowokatorzy, w tym zamaskowani Policjanci, że burdy wszczynane były przez małe grupy dobrze zorganizowanych osób, że Policja przepuszczała przez swoje kordony lewackich bojówkarzy atakujących uczestników Marszu, nic to nie pomagało. W społecznym odbiorze Marsz Nieodległości powszechnie postrzegany jest jako jedna wielka zadyma, a większość osób uważa, że powinien być zakazany.

Marsz Niepodległości anno Domini 2015 był jednak inny. Okazuje się, ku zaskoczeniu wielu, że nie było żadnych burd i walk z Policją, nic nie zniszczono, nikt nie został ranny, a jedynym zastrzeżeniem była duża ilość materiałów pirotechnicznych, które zrzucano m.in. na Wisłostradę. Jakoś od razu pojawia się pytanie- co się zmieniło? Odpowiedź jest dość prosta zmieniła się ekipa rządząca i zmienił się prezydent. Odchodzący rząd Ewy Kopacz nie ośmielił się w ostatnich dniach swojego urzędowania iść na konfrontację. Nie wysłano policyjnych prowokatorów, nie przybyły lewackie bojówki z zagranicy, a i rodzimi lewacy jakoś ucichli, wycofano Policję i … Marsz Niepodległości pierwszy raz odbył się spokojnie.

Marsz Niepodległości pokazał jak wielki zmiany już zaszły w Polsce, a jednocześnie obnażył metody działania ustępującej władzy zniechęcającej Polaków do wszystkiego co dotyczyło patriotyzmu.

za: www.piens.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!