Strona główna » Zarchiwizowane » Marsz dla Życia i Rodziny „Każde życie jest bezcenne”!

Marsz dla Życia i Rodziny „Każde życie jest bezcenne”!

Zaproszenie! Niech będzie radośnie, kolorowo i rodzinnie!

Szanowni Państwo,

już w niedzielę 22 maja ulicami Prudnika przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się na franciszkańskim pikniku rodzinnym.

Serdecznie Cię zapraszam do udziału w tym wielkim święcie polskich rodzin. Rodzin, które są podstawą konstrukcji całego społeczeństwa.

Będziemy maszerować pod hasłem: „Każde życie jest bezcenne”. Marsz to bowiem nasz wspólny apel o szacunek dla życia ludzkiego zarówno przed, jak i po urodzeniu. Każdy człowiek – bez względu na stan fizyczny, duchowy, materialny, czy okoliczności poczęcia, jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go prawa do życia!

Dlatego zapraszam – maszeruj z nami!

MDZIR_16_POSTER_Prudnik_OK2

Rozbłysk światła przy narodzinach

Najnowsze odkrycie naukowców ukazujące niesamowitą prawdę o poczęciu życia ludzkiego – gdy do niego dochodzi następuje rozbłysk światła – potwierdza, że Każde życie jest bezcenne od momentu poczęcia!

Czy działalność pro-life popłaca?

Oczywiście. Ostatnim przykładem może być rzeszowski szpital Pro-Familia, który dokonywał aborcji niepełnosprawnych dzieci i pozywał do sądu działaczy Fundacji Pro – Prawo do życia za podawanie tego do publicznej wiadomości, nie będzie więcej zabijał dzieci przed narodzeniem. Jako powód zaprzestania aborcyjnej działalności przez szpital podano skorzystanie ze sprzeciwu sumienia przez wszystkich ginekologów pracujących w szpitalu. Szpital nie będzie więc przeprowadzał aborcji, ponieważ żaden z lekarzy nie chce w niej uczestniczyć.

A czy wiecie Szanowni Państwo, czy i w Waszym mieście dokonuje się aborcji? Może warto podjąć działanie zaczynając od przemarszu ulicami swojego miasta w Marszu dla Życia i Rodziny, a następnie zapytać się o praktyki szpitalne w tej sprawie.

Przed jakimi problemami wciąż stajemy?

Pigułki ellaOne

„Na początku zeszłego roku rząd Ewy Kopacz, manipulując opinią publiczną, wprowadził do obiegu bez recepty, mogącą działać w sposób wczesnoporonny pigułkę „Dzień Po” Ella One. Apelujemy o wycofanie ze sprzedaży na polskim rynku tego śmiercionośnego środka. Szczególnie oburzający jest fakt, że tabletki zostały udostępnione przez polski rząd bez jakichkolwiek ograniczeń już nastolatkom powyżej 15 roku życia. Cofnięcie niezwykle szkodliwej decyzji rządu Ewy Kopacz jest pilną koniecznością. Uważamy jednak, że to nie wystarcza. Pigułki „dzień po”, jako powodujące śmierć niewinnych ludzi, powinny zostać całkowicie wycofane z polskiego rynku. Tego wymaga szacunek wobec stanowionego prawa, a nade wszystko wobec ludzkiego życia.”

Pomoc dla kobiet w ciąży, zwłaszcza w trudnej sytuacji. 500+ od poczęcia

Program 500+ jest wielką pomocą dla polskich rodzin i olbrzymim sukcesem obecnego rządu. Obejmuje on każde kolejne dziecko oraz pierwsze w rodzinach o niskich dochodach. Nie obejmuje jednak dzieci w okresie prenatalnym. W tym czasie dziecko rozwija się niezwykle dynamicznie, a jego potrzeby nie powinny być pomijane.

Szczególną opieką powinny być otoczone matki w ciąży, których dzieci są chore. Ta pomoc, gdy wiadomo, że będzie kontynuowana po urodzeniu dziecka, znacząco zwiększa ufność, że można sobie poradzić nawet w tak trudnej sytuacji.

Ustawodawstwo chroniące życie każdego człowieka od momentu poczęcia

W czasie Marszów oraz wieńczących je spotkań i pikników będzie można złożyć podpis pod projektem inicjatywy ustawodawczej „Stop aborcji”, dzięki któremu już wkrótce może zostać wprowadzona w Polsce pełna ochrona życia dzieci nienarodzonych.

Nowy projekt o in vitro

Możliwość zapłodnienia tylko jednej komórki jajowej i zakaz mrożenia zarodków – to najważniejsze założenia projektu nowelizacji ustawy o in vitro. Pomysłodawcą jest poseł Jan Klawiter, poseł niezrzeszony, który dostał się do Sejmu z list PiS. Pod projektem podpisał się m. in. Paweł Kukiz.

Projekt zakłada dwie podstawowe zmiany: nie będzie można tworzyć zarodków nadliczbowych, a transfer zarodka do ciała kobiety będzie musiał się odbyć najpóźniej w 72 godziny po zapłodnieniu. W projekcie noweli napisano bowiem, że „w przypadku zapłodnienia pozaustrojowego nie można dokonać zapłodnienia więcej niż jednej żeńskiej komórki rozrodczej”.

Zdaniem posła Klawitera ustawa przyjęta w ubiegłej kadencji nienależycie chroni życie. – Jeśli np. kiedyś zabraknie prądu, zamrożone obecnie zarodki zostaną uśmiercone – tłumaczy. Jak podkreśla, dlatego też chce zmniejszyć liczbę tworzonych zarodków.

Wartości rodzinne

Marsz to także świetna okazja, by zamanifestować przywiązanie do wartości rodzinnych. Do udziału w Marszach zapraszam całe rodziny! Niech na Marszach nie zabraknie nikogo, kto w życiu rodzinnym odnajduje szczęście i radość.

Niech rodzice pokażą, że dzieci które wychowują, są dla nich darem, a nie obciążeniem; małżonkowie niech pokażą radość ze wzajemnej miłości, wierności i otwartości na życie. Niech dzieci wyrażą miłość i wdzięczność swoim rodzicom, a dziadkowie uczą jak przeżywać codzienność w wiernej miłości wobec najbliższych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!