Strona główna » piens.pl - Polska i Wiara ma sens » Łukasz Urban – polski bohater
fot: niewygodne.info.pl

Łukasz Urban – polski bohater

Nie można mieć co do tego żadnych wątpliwości – zachowanie Łukasza Urbana jest przykładem heroizmu i bohaterstwa. Podjął walkę z terrorystą wiedząc, że zostanie za to zabity. Dzięki temu jednak uratował od straszliwej śmierci dziesiątki, jeśli nie setki istnień ludzkich. Swoją postawą zasługuje na pośmiertne odznaczenie, honory oraz państwowy pogrzeb z oprawą godną prawdziwego Bohatera. Apelujmy zatem do władz RP o właściwe Jego pożegnanie i zapewnienie finansowej opieki Jego rodzinie.

19 grudnia Łukasz Urban był prawdopodobnie w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Gdyby rozładunek Jego ciężarówki przeprowadzono o innej porze, dziś byłby już ze swoją rodziną. Niestety stało się inaczej. Porwany przez islamskiego terrorystę wiedział, że może zginąć. Szczególnie, gdy podejmie próbę walki lub ucieczki. Widząc jednak co się dzieje, udaremnił terroryście przejazd przez całą długość wąskiej i zatłoczonej uliczki. Poświęcając swoje życie uratował w ten sposób dziesiątki, jeśli nie setki istnień ludzkich.

Jego czyn zasługuje na szacunek. Jest niekwestionowanym Bohaterem, którego należy pożegnać z najwyższymi honorami. Apelujmy zatem do władz RP o pośmiertne odznaczenie za odwagę, organizację państwowego pogrzebu oraz zapewnienie finansowej opieki nad Jego rodziną. W najważniejszej chwili Jego życia zachował się jak trzeba.

Spontaniczna pomoc dla rodziny Łukasza.

 


źródło: www.gofundme.com

Na stronie https://www.gofundme.com/van9vwuk Pan David Duncan zorganizował zbiórkę na pomoc dla żony i dziecka Łukasza Urbana. Uzbierane jest w tej chwili już ponad 28 tys. funtów. Dziękujemy za ten gest solidarności – międzynarodowej solidarności.

W Berlinie pachniało zamachem

Witold Gadowski, który był obecny w Berlinie w przeddzień tragedii mówi, że terroryzm muzułmański wisiał tam w powietrzu… posłuchajmy.

opracowano na podstawie: niewygodne.info | gofundme.com | witoldgadowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!