czwartek, 28 marca, 2024

„Gender Equality Paradox” – film, który obnaża kłamstwo gender

Share

Harald Eia, oprócz tego, że jest znanym w Norwegii komikiem, jest również socjologiem i antropologiem.  Herald Eia jest autorem filmu „Gender Equality Paradox”, który to film przyczynił się do zamknięcia finansowanego przez państwo Nordyckiego Instytutu Gender Studies na Uniwersytecie Oslo. Motywacją do nakręcenia filmu było zweryfikowanie stanu współczesnej nauki norweskiej. Weryfikacja okazała się brutalna.

W swoim filmie Eia dokonał pewnego zabiegu. Udając laika zadawał pytania na temat kobiet i mężczyzn norweskim naukowcom i innym intelektualistom specjalizującym się w „gender studies”. Następnie o to samo pytał uznanych naukowców z uniwersytetów brytyjskich i amerykańskich, ale nie specjalistom od gender, lecz innych dziedzin – psychologii ewolucyjnej, genetyki behawioralnej i biologii. W krajach anglosaskich i w swojej ojczyźnie, Norwegii, uzyskał zupełnie inne odpowiedzi. Potem pokazał je norweskim rozmówcom i rejestrował ich reakcje. Pytał też tzw. zwykłych ludzi, a odpowiedzi, które uzyskał pokazały w jak różnych światach żyją masy oraz ludzie z norweskiej elity intelektualnej.

Harald Meldal Eia przypomina nam, że warto wierzyć własnemu osądowi, a dominujące opinie nie koniecznie są zgodne z prawdą. Obraz kończy się jasną, klarowną i boleśnie oczywistą konkluzją.
Dlaczego bolesną, skoro cały film przypomina lekki familijny sitcom? Bo „Gender Equality Paradox” to tak na prawdę smutna opowieść sile kłamstwa, które ubrane w pancerz poprawności politycznej wpływa na wieloletnią politykę całego państwa, a człowiekowi każe wątpić w ocenę własnego rozumu.
„Dogmat” o równości płci to tylko kropla w pomyjach „jedynie słusznych poglądów”, które codziennie zalewają nasze głowy. Całkowita równość płci to absurd, ale ile absurdów stało się obowiązującą prawdą?

Dzięki uprzejmości portalu Rebelya.pl mamy film Haralda Ei  „Gender Equality Paradox”,  z polskimi napisami.

Biorąc pod uwagę norweskie doświadczenia w obliczu prawdy o kłamstwie gender, może warto również w Polsce podjąć rozmowy nad potrzebą działania takich instytucji jak choćby: Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania. Po co finansować instytucję, która tylko podtrzymuje zakłamanie? Stańmy w prawdzie i powiedzmy śmiało, dość tych bzdur.

źródła: prokapitalizm.pl

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości