Strona główna » piens.pl - Polska i Wiara ma sens » Drugi nóż w plecy Polski. Rocznica napadu ZSRR na Polskę.

Drugi nóż w plecy Polski. Rocznica napadu ZSRR na Polskę.

Pomiędzy 2 a 3 w nocy polski ambasador w Moskwie został wezwany do Komisariatu Spraw Zagranicznych. O świcie 17 września jednostki Armii Czerwonej uderzyły na Polskę realizując tajne porozumienie zawarte między Moskwą a Berlinem.

Rosjanie zgromadzili nad granicą Rzeczpospolitej siły, które pod względem uzbrojenia znacznie przekraczały niemieckie. Prowadzone przez czerwonoarmistów działania zostały zaplanowane jako część regularnej operacji wojennej z udziałem jednostek pancernych i lotnictwa.

Rosjanie próbowali uniemożliwić ewakuację polskich jednostek, zarządzoną przez dowództwo. Między 18 a 19 września trwały ciężkie walki o Wilno, między 20 a 21 o Grodno. Rosjanie, chcąc złamać opór obrońców, posuwali się do wykorzystania jeńców jako żywych tarcz.

W dniach 29-30 września polskie wojsko pod dowództwem gen. Wilhelma Orlika-Rückemanna rozbiły Rosjan w bitwie pod Szackiem. Samodzielna Grupa Operacyjna „Polesie” stoczyła zwycięskie starcia z agresorem pod Jabłonią i Milanowem.

Na terytoriach zajętych przez Rosjan dochodziło do morderstw, grabieży i gwałtów. Ofiarami prześladowań stali się urzędnicy, katoliccy duchowni, leśnicy, inteligencja, ziemiaństwo i bogatsi chłopi. Walkę z sowietami kontynuowała polska partyzantka.

Dziś obchodzimy 75 rocznicę napadu ZSRR na Polskę. Wydawałoby się, że ważna informacja, godna na nagłówki głównych portali w Polsce. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie oczywiste. Zajrzałem na wp.pl i nie nie widzę w głównym bloku wiadomości nic na temat IV rozbioru Polski.:

 

wp.pl z dnia 17 września
wp.pl z dnia 17 września

Zajrzałem dalej, na onet.pl i co widzę:

onet.pl 17 września
onet.pl 17 września

Mniej się zdziwiłem, że na gazeta.pl jest podobnie:

gazeta.pl 17 września
gazeta.pl 17 września

Zachęcam gorąco do rozmowy w gronie rodzinnym na temat drugiego uderzenia na Polskę. Nie dajmy zapomnieć o tym fakcie, nie dajmy zapomnieć o pakcie Ribbentrop-Mołotow, nie dajmy zapomnieć o spisku przeciw Polsce, który realizowany jest i dziś.

czytaj także: http://wpolityce.pl/historia/214099-75-lat-temu-wojska-zsrr-zaatakowaly-polske-realizujac-pakt-ribbentrop-molotow-dokonano-4-rozbioru-polski

źródło: http://www.pch24.pl/75–rocznica-sowieckiej-agresji-na-polske,17758,i.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!