Czy to normalny kraj?

Poniżej ciekawy artykuł Janusza Szewczaka.

Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk pyta w Sejmie RP:

Czy to jest normalny kraj?

Telewizja zapłaciła już dawno pieniądze za koncesję za nadawanie na multipleksie  i nadal nadawać nie może. Trafna to uwaga, że „jak ktoś bierze pieniądze i nie daje to jest to złodziejstwo”. Niestety nasze państwo robi to coraz częściej w stosunku do swych obywateli i innych podmiotów.

CZYTAJ WIĘCEJ: O. Tadeusz Rydzyk dla wPolityce: „Ta straszna korupcja na miliardy złotych jest złodziejstwem. I to w ministerstwach, na najwyższych szczeblach”

To raczej dziki kraj: dziadowskich standardów, kraj absurdów, niedorzeczności i miernot, które wdrapały się na najwyższe stołki i udają, że rządzą. Czy to może być normalny kraj, w którym już wkrótce będzie można budować na cudzym gruncie – Min. Sprawiedliwości już finiszuje z projektem zmian w ustawie – kodeks cywilny. Kraj, w którym przewiduje się tzw. profilowanie bezrobotnych przez pośredniaki pracy np. ze względu na estetykę wyglądu i to na drodze rozporządzenia – nawet nie ustawy. Ot, taki współczesny, obywatelski targ niewolników. Pracodawcy z Go-Go już muszą zacierać ręce.

Czy to normalny kraj, w którym zajadłe genderystki popierają i zalecają przebieranie się w przedszkolach chłopców za dziewczynki, piszą listy do Papieża, uskarżając się na prześladowania i swój ciężki los w Ojczyźnie nad Wisłą. Czy to może być normalny kraj, który deklaruje budowę elektrowni atomowej, nie mając na to niezbędnych 50-100 mld zł, ale już ma spółkę PGE-Atom, której szef były MSP pobiera co miesiąc ok. 50 tys zł, a mieszkańcom Krakowa zakazuje się ogrzewania węglem.

Czy można nazwać Polskę normalnym krajem, w sytuacji gdy przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej jest poseł St.Niesiołowski, a v-ce Min. Obrony Narodowej spotyka się na kawce we własnym domu z przedstawicielami lobbystów i PR-owców zagranicznych koncernów zbrojeniowych, gdzie Rzecznik Praw Obywatelskich musi interweniować i skarżyć się do TK, by aresztowany miał prawo do telefonu. Gdzie były MSW, Marszałek Sejmu, poseł PO, choć bardzo chce się znaleźć w Zarządzie Krajowym partii, może się znaleźć w bardzo osamotnionym miejscu. Jak tu mówić o normalności, w kraju gdzie były MF J.V.Rostowski po zaciągnięciu blisko 400 mld zł nowych długów i mega – dziury budżetowej ponad 50 mld zł mówi, że zostawia kraj w świetnym stanie, pełen sukcesów i ma powód do dumy.

Czy to normalny kraj gdzie duży bank wysyła do 10-latków ofertę, proponując kredyt bez poręczyciela i gotówkę w ciągu jednej wizyty? Kraj, który wyda blisko 1 bln zł na niemieckie używane czołgi, dobrze chociaż, że to nie Tygrysy tylko Leopardy. I można by tak w nieskończoność. Czy to już totalitaryzm – pyta Ojciec Dyrektor Radia Maryja? Niewykluczone, choć na pewno to taka głupota, sprzedajność, zero-profesjonalizm i kraj absurdów. Dyktaturę ciemniaków zastąpiła skutecznie dyktatura pieniądza, układów, pazerności, miernot i moralnego dna.

źródło: http://wpolityce.pl/artykuly/68361-janusz-szewczak-to-na-pewno-nie-jest-normalne-panstwo-to-juz-cos-wiecej-niz-kraj-absurdow-dyktature-ciemniakow-zastapila-skutecznie-dyktatura-ukladow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!