Strona główna » piens.pl - Korona publikacji » Całokadencyjny Prima Aprilis Donalda Tuska

Całokadencyjny Prima Aprilis Donalda Tuska

Zachęcam do lektury, tylko drobnej części, listy obietnic premiera Donalda Tuska, którymi mami polskie społeczeństwo od początku swojej kadencji.

1. Zwiększymy emerytury i renty – czyli obniżymy je, a do tego zmniejszymy szansę, że do nich dożyjecie dzięki podniesieniu wieku emerytalnego.

2. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej, poprawimy jakość służby zdrowia i zlikwidujemy NFZ – czyli zlikwidujemy setki placówek, doprowadzimy do nieznanego wcześniej bałaganu w służbie zdrowia, niekończących się kolejek, braku jakichkolwiek terminów (większość umrze zanim dostanie się na wizytę) oraz utniemy ulgi na najważniejsze leki.

3. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją – czyli uniewinnimy Sawicką. Zapewnimy pomoc ze strony państwa dla “najsłabszych”; wprowadzimy politykę solidarnego państwa – czyli na protestujących niepełnosprawnych, którym odebrano możliwość godnego życia… wyślemy Niesiołowskiego żeby na nich napluł i ich wyśmiał.

4. Oddamy sprawy edukacji dzieci rodzicom – czyli wywalimy milion podpisów obywateli polskich, zebranych przez rodzinę Elbanowskich, w sprawie referendum szkolnego, wprowadzimy do szkół i przedszkoli genderowe programy nauczania.

5. Ograniczymy deficyt – czyli go zwiększymy. Wraz z długiem publicznym. Deficyt na koniec 2007, gdy PO obejmowała władzę – wynosił 17 miliardów. W 2013 – ponad 40 miliardów. Dług publiczny wzrósł o ponad 180 miliardów.

6. Radykalnie uprościmy prawo podatkowe, gospodarcze i tryb poboru ZUS-u, uprościmy procedury haha zakładania firm – czyli zamotamy co się tylko da.

7. Doprowadzimy do modernizacji PKP – czyli zapewnimy wielogodzinne opóźnienia i zamarzające kible. No i doprowadzimy spółkę na skraj bankructwa. Kupimy Pendolino, które będzie stało większość czasu na bocznicach.

8. Zapewnimy powszechny dostęp do szerokopasmowego Internetu – czyli zrobimy wszystko by go maksymalnie ocenzurować. Od ACTA po inne epickie pomysły Boniego.

9. Zwiększymy wolności obywatelskie – czyli będziemy próbować maksymalnie je ograniczyć. Projekty takie jak nowa ustawa o zgromadzeniach, ustawa o dostępie do informacji publicznej, ustawa o „bratniej pomocy”. Ustawy te  prowadzą do tego, że władza będzie mogła dowolnie blokować rejestracje manifestacji i ukrywać groźne dla niej informacje, a dodatkowo na niesfornych obywateli ściągnąć uzbrojone zagraniczne formacje.

10. Obniżymy bezrobocie – czyli je zwiększymy (od początku 2008, gdy władzę przejmowała PO, do końca 2013 – z ok. 11% do ok. 14%).

11. Unikniemy zagrożeń demograficznych – czyli doprowadzimy do ujemnego przyrostu demograficznego (tempo przyrostu rzeczywistego populacji polskiej wyniosło w 2013 minus 0,1 proc). Obecnie Polska jest krajem na wymarciu.

12. Dzięki nam Polacy zaczną wracać z emigracji – czyli wciąż będzie wzrastać liczba Polaków żyjących poza swoją ojczyzną.

13. Rozwiniemy edukację przedszkolną na terenach wiejskich – czyli doprowadzimy do zlikwidowania setek placówek szkolnych, głównie na prowincji (w 2013 zlikwidowano 412 szkół).

14. Zmienimy sposób prowadzenia polityki zagranicznej – czyli będziemy organizować Rok Rosji w momencie gdy ta dokonuje agresji militarnej na naszego sąsiada. A wcześniej dodatkowo zniszczymy polską armię tak, by nic z niej nie zostało. Bo przecież Niemcy nas ochronią i nie można być rusofobem. Ciekawie wygląda fakt, że to właśnie Niemcy z Holendrami blokują pomysł rozmieszczenia w Polsce wyposażonych w ciężki sprzęt 10 tys. żołnierzy NATO .

15. Będziemy realizować skuteczną politykę historyczną – czyli będziemy dotować filmy o tym jak to Polacy zamiast Niemców Żydów mordowali i nimi się chwalić na arenie międzynarodowej. Przywrócimy na piedestał odwieczną przyjaźń polsko-sowiecką, patrz pomysł z odbudową pomnika Braterstwa Broni w Warszawie, tzw. „czterech śpiących”. Nota bene był to pierwszy pomnik jaki powstał w powojennej Warszawie.

Jak widzimy Donald Tusk skutecznie prowadzi prima aprilisową politykę od 2007 roku. Ciekawe, czy jesteśmy aż takimi idiotami, aby dalej nabierać się na jego puste słowa?

źródło: http://niezalezna.pl/53613-z-okazji-prima-aprilis-najlepsze-dowcipy-tuska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!